Başlangıç Perde Kalıbı

Perdenin iki yüzeyine perde kalıp kurulumunun mümkün olmadığı, perde duvarı kalınlığının ankraj mili kullanılamayacak kadar çok olduğu ve ankraj kullanımının uygun olmadığı durumlarda kullanılan bir sistemdir.Bu sistemde kalıba gelen beton basıncı, yük payandaları vasıtası ile, perde duvarının zemin kısmında daha önceden beton içerisine bırakılmış olan kalıcı ankrajlara iletilmektedir.
 
Perde duvarının yüksekliğine göre kullanılacak olan tek yüzeyli destek kalıp sistemi değişkenlik gösterir. Barajlar, istinat duvarları, izolasyonlu perde duvarlar kullanım alanlarına örnek olarak gösterilebilir. Perdelerin çift yüzeylerinin kalıplanamadığı durumlarda kullanılırlar.
 

Site Haritası Kısayolu:

Portiscaff - H Tipi Cephe İskelesi , Tekerlekli (Mobil) İş İskelesiFlanşlı Tip Cephe İskelesiFincanlı Tip (Cup-Lock) Cephe İskelesi, İskele Kalıp SistemleriPortiwood Düz Yüzeyli KalıplarPortiwood - Kalaslı Dairesel Perde KalıbıPortiwood - Ayarlı Dairesel Perde KalıbıGoldpan Perde ve Kolon KalıbıPolex Perde ve Kolon Kalıbı, Ayarlanabilir Dikmeli Döşeme KalıbıFlanşlı Tip İskele SistemiH Tipi Yük İskele Sistemi (Beton Altı)Fincanlı Tip (Cup-Lock) İskele SistemiKovanlı Tip İskele Sistemi, Çelik Kalıp SistemleriTribün SistemleriMenfez KalıplarıBaşlangıç Perde KalıbıTırmanır Perde KalıbıŞaft PlatformlarıTırmanma KonsollarıGüvenlik AğıMalzeme Çıkartma PlatformuGüvenlik BariyeriAksesuarlar
 
UYGULAMA